Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

22 czerwca 2023

Jakie są zalety basenów zabudowanych do ogrodu?

Basen w ogrodzie to świetny sposób na poradzenie sobie z uciążliwymi upałami, ale też miejsce relaksu i wspaniałej zabawy z najbliższymi. Popularność basenów przydomowych cały czas rośnie. Coraz chętniej inwestujemy w porządne niecki basenowe zamiast tańszych basenów rozporowych i stelażowych. Oczywiście na komfort użytkowania basenu wpływa nie tylko kształt, rozmiar i trwałość samej niecki, ale również sposób zagospodarowania terenu wokół basenu, a w tym jakość wykonanej zabudowy.

 

Basen ze stali nierdzewnej w zabudowie tarasowej

 

Baseny ze stali nierdzewnej mają wielu zwolenników. Wynika to z ich wyjątkowej trwałości, higienicznej czystości, wysokiej estetyki wykonania, ale również z faktu, iż stalowe niecki harmonijnie komponują się z innymi elementami otoczenia. Dobrze wyglądają zarówno w pobliżu budynku, jak i usytuowane w głębi ogrodu. Faktem jest jednak, że zdecydowana większość inwestorów chce, by prywatny basen ogrodowy znajdował się możliwe blisko drzwi wyjściowych do ogrodu lub stanowił istotny element zabudowy tarasowej. Oczywiście znacznie łatwej wykonać taką inwestycję, gdy budynek dopiero powstaje, a przynajmniej nie ma jeszcze tarasu, ale w przypadku starszych obiektów budowlanych również można wypracować korzystne rozwiązania. Jeżeli projekt zakłada lokalizację basenu z dala od budynku, warto zadbać o zabudowę wokół basenu.

 

Stalowe niecki basenowe do zabudowania

 

Stalowe niecki basenowe są łatwe w utrzymaniu czystości, ale uporządkowane otoczenie z pewnością dodatkowo ten proces wspomaga. Wchodząc do basenu prosto z zadbanego tarasu na pewno nie naniesiemy do wody tylu zanieczyszczeń, jak wówczas, gdy skaczemy do wody prosto z trawnika. Poza tym zabudowa tarasowa, na której ustawiono leżaki, stolik i parasole, dodatkowo uprzyjemnia czas spędzony przy basenie.

 

Sam zbiornik wodny to nie wszystko. Baseny ze stali nierdzewnej do ogrodu będą znacznie bardziej funkcjonalne, jeśli odpowiednio zaaranżujemy otaczającą je przestrzeń. Najlepiej, jeśli taras otacza nieckę basenową ze wszystkich stron, przy czym z jednej powierzchnia tarasu powinna być większa. A jaki materiał najlepiej sprawdzi się na zabudowę tarasową wokół basenu? Do wyboru mamy kostkę brukową, płytki ceramiczne, deski drewniane, deski kompozytowe i wiele innych materiałów. Temat zawsze warto przedyskutować z firmą montującą domowe baseny ze stali.

 

 

Baseny zabudowane – KRYTE? w ogrodzie - zabudowy i zadaszenia basenowe

 

Ci, którzy nie chcą być na łasce pogody dyktującej, kiedy wypoczynek nad basenem jest możliwy, a kiedy nie, powinni rozważyć budowę zadaszenia. Zadaszenie basenowe umożliwia korzystanie z basenu w deszczowe i chłodniejsze dni, szczególnie jeśli nieckę wyposażono w system podgrzewana wody basenowej. Poza tym wodę w zadaszonym basenie łatwiej utrzymać w czystości, bo dach zatrzymuje część zanieczyszczeń. Dodatkowo chroni taras wokół basenu przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Warto jednak pamiętać, że w pewnym stopniu może ograniczać nam dostęp słońca.

 

Zadaszenie basenu można wykonać z różnych materiałów. Niektórzy wykorzystują stal, inni drewno, jeszcze inni stawiają na powierzchnie przeszklone, albo wykorzystują technologię akrylową. Są też tacy, którzy inwestują w rozsuwany dach z tworzywa sztucznego lub aluminium. Możliwości jest wiele, dlatego każdą warto dobrze przeanalizować. Idealnie, gdy dach dobrze chroni nieckę basenową i taras, ale jednocześnie pozwala, by do basenu docierało słońce.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024