Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

Poznaj wszystkie etapy realizacji basenu z Berndorf.

"Od pomysłu do realizacji"

Pomysł

Marzysz o basenie w swoim ogrodzie, o krytym basenie w swoim domu, a może jako właściciel hotelu chcesz rozpieszczać swoich Klientów i planujesz budowę kompleksu SPA z basenem? Pewnie zastanawiasz się jak to zrobić, czy to w ogóle możliwe? Jeżeli jako inwestor myślisz o basenie ze stali nierdzewnej, to najczęściej myślisz o przyjemności korzystania z niego. Powstaje wizja. Jednym z najważniejszych etapów dotyczących realizacji inwestycji basenowej jest odpowiednie jej przygotowanie. 

Wyślij zapytanie

Kształt i rodzaj niecki

Pierwszą decyzją przy planowaniu basenu jest jego kształt: długość, szerokość i głębokość, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej możliwości kształtowania są nieograniczone. Druga kwestia dotyczy rodzaju niecki, basen może być zewnętrzny lub wewnętrzny. Jeżeli budujemy prywatny dom lub obiekt użytku publicznego od podstaw, można trochę zaszaleć i wprowadzić nieckę do projektu. Przy gotowym budynku zwyczaj wynika to jednak naturalnie, z dostępnej wolnej przestrzeni. Na tym etapie należy wybrać również rodzaj przelewu wody, dostępna jest wersja z rynną przelewową lub niecka skimmerowa gdzie nadmiar wody odprowadzany jest przez specjalne otwory zwane "skimmerami". 

Atrakcje i wyposażenie

Aby jeszcze bardziej urozmaicić wypoczynek w basenie oferujemy szereg atrakcji i wyposażenia niecki. Do wyboru mamy schody, drabinki, masaże ścienne, wodne masaże stóp, karku, ławeczki i leżanki z masażem powietrznym, przeciwprąd oraz gejzery. Do większych niecek polecamy również grotę sztucznej fali, grzybek wodny, rwącą rzekę, siatkę do wspinaczki lub kompleksowe wyposażenie do basenów pływackich: słupki startowe, płyty nawrotowe, liny torowe, itd.

Zobacz przykładowe atrakcje

Ukryj przykładowe atrakcje

Oświetlenie podwodne

Reflektory podwodne pozwalają zamienić każdą kąpiel w spektakl wizualny, w zależności od nastroju oraz upodobania możemy zdalnie przeskakiwać między klasycznym białym kolorem, a całą paletą kolorystyczną RGB za pomocą pilota. Oferowane przez nas reflektory wykonane są w technologii LED oraz mocowane są w szczelnie wspawanych niszach ze stali nierdzewnej.

Zabezpieczenie wody

Roleta basenowa pełni bardzo ważną rolę przy utrzymaniu niecki basenu w nienagannym stanie, po pierwsze minimalizuje parowanie wody oraz straty cieplne, po drugie chroni basen przed zanieczyszczaniem. Rolety basenowe wykonujemy w dwóch wersjach z PVC lub PC (poliwęglan), każdy w kilku wariantach kolorystycznych. Poza materiałem należy wybrać również system mocowania rolety: na plaży, przy basenie, lub w specjalnej niszy ze stali nierdzewnej w ścianie bądź dnie niecki. Roleta oczywiście sterowane są automatycznie.

Technologia uzdatniania wody

Technologia uzdatniania wody jest jednym z nierozłącznych elementów basenu, służy ona filtracji, zapewnia odpowiednią cyrkulację wody oraz doprowadza wodę i powietrze do atrakcji. Jej podstawowym zadaniem jest jednak utrzymanie wody krystalicznie czystej, bez żadnych drobnoustrojów. Każda technologia jest dopasowana do niecki basenu oraz wymagań inwestora, rozwiązań technologicznych jest sporo, na bazie chloru czy też soli, sterowana ręcznie lub też z pełną automatyką.

Wycena i umowa

Po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących niecki basenu oraz akceptacji koncepcji, kolejnym krokiem jest sporządzenie umowy w której zawarte są wszystkie szczegóły. Począwszy od ustalonej ceny, gwarancji, kończąc na terminie realizacji. Na podstawie tak sporządzonej umowy rozpoczynamy szczegółowy projekt budowlany.

Projekt budowlany

Na tym etapie wykonywany jest szczegółowy projekt budowlany przez nasz wyspecjalizowany zespół konstruktorów. We współpracy z architektem tworzony jest projekt niecki, w którym uwzględnione zostają wszystkie parametry pozwalające połączyć pracę firmy budowlanej oraz technologii uzdatniania wody. Projekt ten jest następnie wysyłany do warsztatów naszej firmy gdzie każdy element jest dokładnie przygotowywany aby usprawnić proces montażu.

Realizacja

Bierzemy czynny udział w całym procesie tworzenia basenu począwszy od koncepcji i projektu, poprzez produkcję z najwyższej jakości materiałów, własny transport kończąc na montażu basenu w Twoim domu, hotelu lub innym ustalonym miejscu. Dzięki prefabrykowanym elementom montaż niecki basenu ze stali nierdzewnej w przeciwieństwie do innych rozwiązań jest dużo krótszy i może potrwać nawet jeden dzień, natomiast Nasza wyspecjalizowana ekipa monterów z dbałością zadba o każdy najmniejszy szczegół.

Relaks

Na tym etapie pozostaje nic innego jak cieszyć się z Twojej własnej strefy relaksu. Dołącz do kilkuset tysięcy zadowolonych klientów, korzystających codziennie z basenów Berndorf. Gwarantujemy Ci beztroski relaks wodny połączony z wypoczynkiem, sportem i zabawą. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Nasi konstruktorzy codziennie pracują nad nowymi rozwiązaniami zapewniającymi pełną satysfakcję przyszłych klientów.

Dowiedz się więcej!

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024