Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

25 stycznia 2023

Jaki rodzaj basenu sprawdzi się jako basen rehabilitacyjny?

Rehabilitacja w wodzie przynosi bardzo dobre efekty. Pływanie odciąża stawy, wzmacnia serce, łagodzi bóle mięśniowe i pomaga w korygowaniu wad postawy. Oczywiście z prozdrowotnych kąpieli w basenie korzystać mogą także ci, którzy pływać nie potrafią. Baseny dostępne są dla osób w każdym wieku i niezależnie od posiadanych umiejętności pływackich. Z kąpieli mogą korzystać nawet te osoby, które borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, ale wówczas wskazane jest korzystania z basenu rehabilitacyjnego i wykonywanie gimnastyki wodnej pod okiem specjalisty.

 

Czym jest basen rehabilitacyjny?

 

Basen rehabilitacyjny nie jest przeznaczony do pływania rekreacyjnego, a do wykonywania gimnastyki wodnej i zabiegów rehabilitacyjnych, które mają przyczynić się do poprawy stanu zdrowia pacjenta. Baseny rehabilitacyjne spotkać można przede wszystkim w różnego rodzaju sanatoriach, uzdrowiskach, ośrodkach wypoczynkowo-rehabilitacyjnych, ale również w hotelach wyposażonych w rozbudowaną strefę SPA i większych ośrodkach medycznych.

 

Baseny rehabilitacyjne muszą być przystosowane do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami, a więc powinny posiadać łagodne zejście, różnego rodzaju siedziska i poręcze, a także urządzenia, które umożliwiają wykonywanie zabiegów wodnych i powietrznych. Najlepiej w tej roli sprawdzają się baseny ze stali nierdzewnej.

 

Stalowa niecka do basenu rehabilitacyjnego

 

Stal nierdzewna jest materiałem o wysokiej wytrzymałości, a jednocześnie na tyle plastycznym, że umożliwia tworzenie niecek o dowolnych kształtach i rozmiarach. W ośrodkach rehabilitacyjnych nie zawsze jest miejsce na duży basen o standardowym, prostokątnym kształcie. Czasem lepiej, jeśli niecek jest kilka i każda spełnia nieco inną funkcję.

 

Producent basenów stalowych przygotuje projekt uwzględniając potrzeby inwestorów, a po jego akceptacji w krótkim czasie dostarczy i zamontuje gotowe niecki ze stali nierdzewnej. Ważne, by wybrać firmę, która współpracuje z doświadczonymi fizjoterapeutami i ma duże doświadczenie w projektowaniu basenów wyposażonych w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.

 

Higieniczne baseny ze stali nierdzewnej

 

Baseny stalowe posiadają gładką powierzchnię pozbawioną szczelin oraz porów, dzięki czemu znacznie łatwiej utrzymać je w czystości, aniżeli niecki wykonane z innych materiałów. Zabrudzeniom trudniej osiąść na stalowych ściankach, a tym samym tworzenie siedlisk bakterii staje się niemożliwe. Higieniczna czystość basenów ze stali nierdzewnej sprawia, że świetnie sprawdzają się w branży medycznej. Z zabiegów rehabilitacyjnych w wodzie korzystają osoby w różnym stanie zdrowia, często z obniżoną odpornością czy bliznami pooperacyjnymi. To bardzo ważne, by gimnastyka wodna mogła odbywać się w perfekcyjnie czystej wodzie.

 

Basen rehabilitacyjny ze stali dobrze znosi działanie chemii basenowej i przez dziesięciolecia zachowuje piękny wygląd. Niezależnie od tego, czy pacjent przebywa na turnusie rehabilitacyjnym bezpłatnie, czy też płaci za możliwość korzystania z zabiegów, zawsze zwraca uwagę na wygląd i stan techniczny obiektu. Inwestując w basen stalowy, nie trzeba obawiać się, że niecka po kilku latach użytkowania straci pierwotny kolor, ulegnie odkształceniom, zacznie się łuszczyć czy pękać, a tym samym zacznie odstraszać potencjalnych klientów. Baseny stalowe są niezwykle trwałe, a przy tym prezentują się nowocześnie i efektownie.

 

Gimnastyka wodna w komfortowych warunkach

 

Baseny rehabilitacyjne ze stali nierdzewnej spełniają najwyższe standardy, dzięki czemu rehabilitacja odbywa się w komfortowych warunkach. Cała infrastruktura basenu rehabilitacyjnego jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby ze schorzeniami narządu ruchu, z chorobami kardiologicznymi, pacjenci po zabiegach operacyjnych, po leczeniu onkologicznym, po przebytych udarach, osoby borykające się z napięciowym bólem mięśni – w starannie zaprojektowanym i wykonanym basenie rehabilitacyjnym każdy pacjent może wykonywać odpowiednie dla siebie ćwiczenia i pozyskiwać szybkie rezultaty. Oczywiście rodzaj i intensywność wykonywanych ćwiczeń należy skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024