Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

23 marca 2023

Ile kosztuje wybudowanie basenu w ogrodzie?

 

Marzenie o posiadaniu przydomowego basenu udaje się spełnić coraz większej grupie osób. Budowa basenu w ogrodzie jest dziś znacznie łatwiejsza niż przed laty, ponadto inwestorzy mogą wybierać spośród wielu różnych, dostosowanych do ich potrzeb rozwiązań. A jaki jest koszt takiej inwestycji?

 

Basen w ogrodzie – dlaczego warto?

 

Terminem „basen ogrodowy” nierzadko określa się przenośne baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe, ale tego typu produkty nie spełniają oczekiwań prawdziwych miłośników pływania, ponieważ na ogół mają niewielkie rozmiary i bywają kłopotliwe w utrzymaniu. Trwałość takich konstrukcji także pozostawia wiele do życzenia. Faktem jest jednak, że baseny przenośne rozbudziły w wielu osobach apetyt na więcej. Wielu zdecydowało o budowie w ogrodzie basenu z prawdziwego zdarzenia.

 

Dlaczego budowa basenu jest inwestycją opłacalną? Przede wszystkim pływanie ma zbawienny wpływ na zdrowie, a szczególnie na układ ruchu, układ krążenia i układ oddechowy. Regularne kąpiele pozwalają na utrzymanie dobrej formy fizycznej i zgrabnej sylwetki, łagodzą bóle mięśniowe, pomagają w walce z pomarańczową skórką. Ponadto kąpiel w przydomowym basenie wspaniale relaksuje – kontakt z wodą koi zszargane nerwy i pozwala się wyciszyć. Korzystając z zatłoczonych kąpielisk nie osiągniemy tak dobrych rezultatów jak wówczas, gdy kąpiemy się we własnym ogrodzie.

 

Basen ogrodowy zapewnia całej rodzinie doskonałą rozrywkę i zdecydowanie uprzyjemnia organizowane letnią porą spotkania towarzyskie. Poza tym nawet po wielu latach zdecydowanie podnosi wartość nieruchomości, zwłaszcza jeśli w ogrodzie została umieszczona niecka basenowa ze stali nierdzewnej. Baseny ogrodowe ze stali to produkty, po których niespecjalnie widać upływający czas.

 

Jakie są koszty budowy basenu?

 

Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Basen basenowi nierówny - na pewno inny będzie koszt montażu niewielkiej niecki z tworzywa sztucznego, a inny budowy dużego basenu z betonowych bloczków. Przygotowanie niecki to jedno, ale budowę niejednokrotnie poprzedza szereg prac ziemnych. Nie każda działka od razu nadaje się pod budowę basenu. Grunt należy dokładnie sprawdzić, tak by wykonanie wykopu nie zagroziło konstrukcji istniejących budynków, ani nie spowodowało szkód na działkach sąsiadujących.

 

Baseny ogrodowe wkopywane w ziemię wykonuje się z różnych materiałów, przez co ich ceny są mocno zróżnicowane. Mamy niecki plastikowe średniej trwałości, niecki ze wzmocnionych tworzyw sztucznych, baseny budowane z bloczków i kształtowane z betonu zbrojonego. Mamy wreszcie baseny ze stali nierdzewnej, w tym niecki łączone z technologią akrylową. Na naszej stronie możemy odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wybudowanie basenu stalowego. Jeśli chcą Państwo dokonać szczegółowej wyceny planowanej inwestycji, zachęcamy do kontaktu.

 

Co składa się na koszt wykonania basenu stalowego?

 

Na ostateczną cenę basenu ze stali nierdzewnej wpływa wiele czynników. Na pewno istotne będzie to, jak wiele pracy wymaga montaż niecki na danym terenie. Kolejnym czynnikiem jest rozmiar niecki. Stal nierdzewna to materiał plastyczny, umożliwiający wytwarzanie niecek basenowych o rozmaitych kształtach i wymiarach, często niestandardowych. Oczywistym jest jednak, że im większa niecka, tym więcej materiału trzeba zużyć do jej produkcji, a tym samym cena inwestycji będzie wyższa. Poza tym większy basen to więcej elementów techniki basenowej, więcej filtrów, więcej środków uzdatniających wodę.

 

Jeśli budżet na to pozwala, inwestor może wyposażyć swój basen w oświetlenie LED i szereg atrakcji wodnych (natryski, przeciwprądy, grzybki, trampoliny itd.). Ponadto warto rozważyć zakup rolet basenowych i systemu do podgrzewania wody. Decyzja leży po stronie inwestora.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024