Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

10 kwietnia 2024

Ekonomiczne aspekty basenów ze stali nierdzewnej – inwestycja w długoterminową przyjemność

Zasoby techniczne dostępne na europejskim rynku powodują, że branża basenowa w Polsce ma właściwie nieograniczone możliwości projektowania i budowania niecek basenowych. Dla inwestorów limitem jest jedynie własna wyobraźnia oraz zakładany budżet. Początkowy koszt inwestycji oraz późniejszy koszt utrzymania basenu doskonale równoważą się w przypadku basenów stalowych, które charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością. Inwestycja w basen ze stali nierdzewnej jest inwestycją w długoterminową przyjemność.

 

Basen ze stali nierdzewnej to oszczędność na lata

 

Stal nierdzewna to materiał przyszłości, chętnie wykorzystywany w budownictwie. Obecnie „nierdzewka” zajmuje bardzo ważne miejsce w branży basenowej. Niecki ze stali nierdzewnej mogą przyjmować dowolny kształt i rozmiar, mają piękny, srebrzysty kolor i łatwo wkomponowują się w otoczenie. Jednak walory estetyczne to jeszcze nie wszystko. Szczególnie istotne jest to, że stal nierdzewna doskonale znosi działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Stal nie ulega korozji, nie odkształca się, nie traci koloru pod wpływem słońca. Baseny ogrodowe ze stali nierdzewnej są odporne na działanie mrozu, a w okresie zimowym nie wymagają stosowania dodatkowych zabezpieczeń i mogą być wykorzystywane przez miłośników morsowania.

 

Stalowe niecki basenowe do wkopywania to produkty doskonale znoszące intensywne użytkowanie, czego przykładem są baseny hotelowe w dużych obiektach noclegowych, a także publiczne pływalnie. Baseny stalowe nie wymagają przeprowadzania skomplikowanych i kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych, stosowania farb i lakierów lub folii, powtarzalnych konserwacji. Najważniejszą cechą basenu stalowego jest długa żywotność bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów finansowych. Czyszczenie basenu stalowego jest bardzo proste dzięki bezfugowej i gładkiej powierzchni ścian. Łatwo wywnioskować, że w takim przypadku zdecydowanie obniża się koszt zakupu chemii basenowej.

 

Baseny ogrodowe ze stali nierdzewnej – szybka i kompleksowa realizacja inwestycji

 

Budowa basenu ogrodowego to spora inwestycja, ale dzięki współpracy z firmą Berndorf, która realizuje inwestycje kompleksowo i wdraża rozmaite pomysły architektoniczne, nierzadko da się wprowadzić dodatkowe oszczędności. Baseny w systemie Berndorf są odporne na różne warunki atmosferyczne, a czas montażu prefabrykowanych elementów jest znacznie krótszy, aniżeli w przypadku powstających na miejscu niecek z bloczków betonowych. Możliwy jest także błyskawiczny, niewymagających skomplikowanych przeróbek, montaż dedykowanych akcesoriów basenowych.

 

Basen ze stali nierdzewnej to rozsądna inwestycja na przyszłość

 

Basen ze stali nierdzewnej znacząco zwiększa atrakcyjność działki i podnosi wartość całej nieruchomości. Estetyczny, trwały i funkcjonalny basen stalowy to dla nowych nabywców wartość dodana nieruchomości. W przypadku basenów w systemie Berndorf nie istnieje ryzyko, że po kilku latach użytkowania niecka basenowa stanie się dla nowych właścicieli niechcianym problemem. Przeciwnie – basen nawet po kilkudziesięciu latach intensywnego użytkowania wciąż zachowuje doskonały wygląd i pierwotną funkcjonalność. Warto również dodać, że niecka ze stali daje możliwość rozbudowy nawet po wielu latach. W każdej chwili można ją powiększyć, doposażyć, zmodyfikować kształt. Niecka basenowa, którą początkowo montowano z myślą o swobodnej rekreacji, może być dostosowana do potrzeb osób chcących wykonywać intensywne treningi, albo prowadzić rehabilitację wodną.

 

Baseny stalowe w systemie Berndorf to nie tylko komfort i piękno, ale przede wszystkim rozsądna inwestycja na przyszłość.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024