Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

18 lipca 2023

Dlaczego warto zdecydować się na basen ze stali nierdzewnej w swoim ogrodzie?

Wykonanie basenu na prywatnej działce wiąże się z niemałą rewolucją w ogrodzie, ale dzięki współpracy z zaufaną firmą i możliwości zamówienia gotowych niecek pod wymiar, prace przebiegają wyjątkowo sprawnie. Po zakończeniu inwestycji relaksujące kąpiele w komfortowych warunkach staną się codziennością.

 

Basen w ogrodzie – luksus na wyciągnięcie ręki

 

Basen przed domem do niedawna uznawano za nieosiągalny luksus. Na budowę basenu mogli pozwolić sobie właściciele dużych rezydencji, osoby zamożne, bez trudu ponoszące wysokie koszty utrzymania pokaźnego domu i starannie urządzonego ogrodu. Dziś luksus, jakim jest wkopywany basen ogrodowy, stał się zdecydowanie bardziej dostępny. Oczywiście pod warunkiem, że rozmiar działki i usytuowanie budynków pozwalają na wykonanie wykopu.

 

Koszt wykonania basenu jest dziś znacznie niższy niż w przeszłości. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów i technik w procesie produkcji i montażu sprawia, że basen powstaje szybko, jest maksymalnie dostosowany do potrzeb inwestorów i tak przygotowany, by mógł służyć przez kolejne dziesięciolecia.

 

Basen wkomponowany w przestrzeń

 

W przeciwieństwie do basenów przenośnych, basen wkopywany stanowi luksusową ozdobę przydomowego ogrodu. Nie jest to konstrukcja tymczasowa, która wygląda w ogrodzie nienaturalnie i obco. Najlepiej prezentuje się stalowa niecka basenowa, ponieważ ma neutralny kolor. Stal nierdzewna jest srebrzysta, połyskliwa, a dzięki temu świetnie komponuje się z innymi elementami wyposażenia ogrodu, a jednocześnie pasuje do elewacji i płytek/desek tarasowych w każdym kolorze. Ponadto stalowy basen ogrodowy prezentuje się nowocześniej i efektowniej, niż poliestrowa niecka w kolorze niebieskim.

 

Stal nierdzewna jest materiałem plastycznym, umożliwiającym formowanie niecek o rozmaitych kształtach, dzięki czemu możliwości aranżacyjne basenu i jego otoczenia znacząco rosną.

 

Basen wkopywany – wygoda i bezpieczeństwo

 

Korzystanie z basenu stacjonarnego jest w pełni komfortowe. Basen wkopany jest w ziemię, posadowiony na specjalnie przygotowanych fundamentach. Stoi stabilnie, ścianki nie uginają się pod naciskiem, nie ma obaw o przypadkowe przebicie czy zarysowanie. Kąpiel w basenie, gdy z uwagi na delikatność konstrukcji cały czas musimy kontrolować swoje zachowanie, nie jest w pełni zadowalająca. Tymczasem stalowa niecka basenowa zapewnia użytkownikom dogodne warunki do wykonywania ulubionej aktywności. Basen jest stabilny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki temu także bezpieczny.

 

Mówiąc o komforcie użytkowania basenu, koniecznie należy wspomnieć o kwestiach czyszczenia i pielęgnacji niecki basenowej. Baseny wkopywane nie wymagają częstych zabiegów pielęgnacyjnych. W sezonie wystarczy pamiętać o regularnym stosowaniu chemii basenowej. Najwyższą odporność na działanie środków chemicznych wykazują oczywiście niecki ze stali nierdzewnej. Warto też podkreślić, że ich powierzchnia, pozbawiona jakichkolwiek porów czy szczelin, redukuje do minimum ryzyko rozmnażania się różnego rodzaju zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

 

Basen ogrodowy – inwestycja na dziesięciolecia

 

W przeciwieństwie do basenów rozporowych i stelażowych, które stosunkowo szybko ulegają zużyciu, basen wkopywany jest inwestycją na lata. Oczywiście wiele zależy od materiału wykorzystanego do wykonania niecki. I tu znowu na prowadzenie wysuwa się stal nierdzewna, czyli materiał o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych, odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, świetnie znoszący intensywne użytkowanie. W porównaniu z basenami wykonanymi z innych materiałów, żywotność stalowego basenu jest wielokrotnie dłuższa. Pierwszy basen ze stali nierdzewnej naszej firmy został wybudowany w 1970 roku i do dnia dzisiejszego wygląda jak nowy.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024