Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

20 kwietnia 2023

Dlaczego baseny ze stali nierdzewnej tak dobrze sprawdzają się jako baseny ogrodowe?

Wiele osób korzysta z basenu publicznego pod pretekstem oszczędności. Ale czy wieloletnie, systematyczne korzystanie z ogólnodostępnej pływalni rzeczywiście jest rozwiązaniem tańszym, aniżeli zakup własnego basenu? Czy jest równie przyjemne, jak relaksująca kąpiel we własnym ogrodzie, z dala od ciekawskich spojrzeń? Czy daje równie dużo radości całej rodzinie? Odpowiedź w każdym przypadku jest negatywna. Dlatego osoby, które uwielbiają kąpiele w basenie i mają możliwość wybudowania na działce basenu ogrodowego, powinny rozważyć takie rozwiązanie. Ważne jednak, by wybrać dobrej jakości nieckę, np. wykonaną ze stali nierdzewnej.

 

Baseny ogrodowe i ich zalety

 

Stacjonarny basen ogrodowy to taki, który znajduje się w danym miejscu na stałe. W przeciwieństwie do basenu dmuchanego, rozporowego i stelażowego, nie jest kłopotliwy w montażu, poza tym charakteryzuje się nieporównywalnie wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie szkodliwych warunków atmosferycznych oraz chemii basenowej.

 

Basen ogrodowy to doskonałe miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Z własnego basenu można korzystać o dowolnej porze, w dowolny sposób i z dowolną częstotliwością. Można trenować pływanie lub leniwie spędzać czas. Basen sprawdza się latem, gdy wiele osób marzy o tym, by jak najszybciej znaleźć się w chłodnej wodzie, ale, odpowiednio przygotowany, może być wykorzystywany również w pozostałych częściach roku. Basen stacjonarny przez wiele lat zapewnia doskonałą rozrywkę całej rodzinie. Szczególną trwałością wykazują się zwłaszcza baseny wkopywane ze stali. Stalowy basen ogrodowy, nawet po wielu latach użytkowania, wciąż prezentuje się nienagannie i doskonale spełnia swoją funkcję.

 

Basen ze stali nierdzewnej w ogrodzie

 

Basen ogrodowy można wykonać z betonu, tworzywa sztucznego albo ze stali. Baseny betonowe muruje się na miejscu, wykorzystując do tego przygotowane wcześniej bloczki. Na koniec wnętrze basenu pokrywa się specjalną folią. – którą co jakiś czas się wymienia/ uzupełnia/ pokrywa nową. Realizacja całej inwestycji trwa dość długo, ale są też rozwiązania szybsze, czyli baseny wkopywane.

 

Baseny wkopywane to po prostu gotowe niecki basenowe, które umieszcza się w przygotowanym wcześniej wykopie. Oczywiście taki wykop nie może naruszyć konstrukcji budynków stojących na działce ani wpłynąć negatywnie na kondycję działek sąsiadujących. Natomiast jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, basen wkopywany możemy wykonać w dowolnym miejscu w ogrodzie. Może to być tuż obok budynku, nawet w obrębie tarasu, albo gdzieś dalej, nawet wśród bujnej roślinności. Oczywiście im bardziej uniwersalny kolor niecki, tym łatwiej dopasować ją do otoczenia. Wyjątkowo korzystnie prezentują się niecki ze stali nierdzewnej. A co najważniejsze jest to inwestycja na pokolenia.Wyjątkowo korzystnie prezentują się zwłaszcza niecki stalowe.

 

Stalowy basen ogrodowy ma piękny, srebrzysty kolor i dobrze komponuje się z innymi elementami ze stali nierdzewnej, takimi jak balustrady schodowe, barierki balkonowe i tarasowe, rynny ze stali nierdzewnej i wiele innych. Stal dobrze wygląda w towarzystwie szkła, drewna, kamienia naturalnego, ale i zwykłych płytek tarasowych. W przeciwieństwie do niecek z tworzyw sztucznych, wprowadza do ogrodu nutkę ponadczasowej elegancji.

 

Stalowe baseny ogrodowe i ich higieniczna czystość

 

Stal nierdzewna to materiał wykorzystywany nie tylko do produkcji basenów ogrodowych, ale także basenów publicznych, hotelowych, a nawet rehabilitacyjnych. Oznacza to, że ze stali można produkować niecki o dowolnych kształtach i wymiarach, a co więcej – taki basen spełnia wymagania, jakie stawia się przed basenami wykorzystywanymi do prowadzenia fizjoterapii. Baseny ze stali nierdzewnej są idealnie szczelne i higienicznie czyste. Zabrudzenia nie przywierają do gładkiej i lśniącej powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku betonu czy tworzywa sztucznego. Poza tym doskonale znoszą działanie środków czyszczących i są odporne na działanie warunków atmosferycznych.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024