Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

28 grudnia 2023

Czy baseny ze stali nierdzewnej to inwestycja na lata?

Stal nierdzewna to materiał wykorzystywany na szeroką skalę w przemyśle, budownictwie i branży wnętrzarskiej. Jak sama nazwa wskazuje, stal nierdzewna nie ulega korozji, a przy tym jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość użytych materiałów.

 

Jakość wykorzystywanych materiałów jest szalenie istotna w przypadku niecek basenowych, które umieszcza się w gruncie z myślą o wieloletnim użytkowaniu. To właśnie dlatego niecki stalowe cieszą się ogromnym uznaniem inwestorów.

 

Dlaczego warto postawić na basen ze stali nierdzewnej?

 

Podejmując decyzję o budowie basenu, czy to we własnym ogrodzie, czy to w kompleksie wypoczynkowym, powinniśmy rozważyć kilka możliwości. Baseny wykonuje się z różnych materiałów, m.in. z betonowych bloczków i tworzyw sztucznych. Jednak największą wytrzymałością, higieniczną czystością i nowoczesną estetyką charakteryzują się właśnie baseny ze stali nierdzewnej.

 

Zacznijmy od końca, czyli od wspomnianej estetyki. Stalowa niecka basenowa to połączenie nowoczesnego wyglądu i ponadczasowej, prostej elegancji. Stal nierdzewna to materiał o uniwersalnej, srebrzystej barwie, która świetnie komponuje się z rozmaitymi elementami otoczenia. Srebrny kolor i gładkie, proste formy nigdy nie wyjdą z mody, dlatego basen ze stali nierdzewnej to inwestycja na lata. Wykorzystanie stali nierdzewnej w budownictwie nie jest chwilową modą. Materiał ten zostanie z nami na lata, ponieważ trudno znaleźć solidny zamiennik.

 

Baseny ze stali nierdzewnej są idealnie gładkie, ich powierzchnia lśni czystością. Zabrudzenia i szkodliwe mikroorganizmy niechętnie przywierają do stalowej niecki, ponieważ nie mogą się na niej utrzymać. Gładkość powierzchni z pewnością docenią osoby odpowiedziane za sprzątanie basenu. Utrzymanie stalowej niecki w czystości nie wymaga pracochłonnych zabiegów, ponadto uzdatniając wodę basenową, nie należy obawiać się stosowania środków chemicznych. Stal nierdzewna doskonale znosi działanie chemii basenowej.

 

Budowa basenów ze stali nierdzewnej jest dość prosta i szybka w realizacji. Stalowy basen do ogrodu przyjeżdża na miejsce inwestycji w formie gotowej niecki, którą należy umieścić w wykonanym wcześniej wykopie i połączyć z niezbędną infrastrukturą. Niecka ma kształt i rozmiar wskazany przez inwestorów. Stal nierdzewna to wbrew pozorom plastyczny materiał, umożliwiający formowanie niecek basenowych dostosowanych do potrzeb inwestorów.

 

Basen stalowy – inwestycja na dziesięciolecia

 

Ceny stalowych niecek basenowych są w tej chwili porównywalne z cenami basenów wykonanych z innych materiałów. Dlatego, jeśli podobnym kosztem możemy wyposażyć swój dom, ogród, czy obiekt noclegowy w basen, który przetrwa dziesięciolecia, dlaczego tego nie zrobić? Dlaczego nie postawić na solidną i trwałą nieckę basenową, zamiast basenu poliestrowego, który po pewnym czasie straci kolor i zacznie matowieć?

 

Baseny stalowe zachowują wysoką jakość użytkową przez wiele lat. Nie ulegają odkształceniom, nie odbarwiają się, nie tracą szczelności. Są odporne na mróz, wysokie temperatury i promienie UV, doskonale znoszą intensywne użytkowanie. Nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania w strukturze basenu nie występują żadne ubytki ani uszkodzenia. Basen ze stali nierdzewnej to idealna propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać wolny czas, zażywając relaksujących kąpieli w przyjemnej wodzie basenowej.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024