Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

22 lipca 2021

Budowa basenu, którym będziemy mogli cieszyć się przez długie lata. Co jest najważniejsze?

Decydując się na budowę basenu, będziemy musieli podjąć sporo decyzji związanych z tym przedsięwzięciem. Powinniśmy określić wielkość naszego basenu, wybrać jego kształt, materiał niecki oraz dokonać wyboru filtrów i akcesoriów w jakie basen będzie wyposażony. Kształt i wielkość basenu, który spełni nasze oczekiwania jest zazwyczaj dość łatwy do sprecyzowania i nie stanowi większego problemu. Jeśli jednak zależy nam na basenie, którym będziemy mogli cieszyć się przez lata, wybór materiału z jakiego wykonana ma być niecka jest tutaj bardzo istotny. Dobór odpowiedniej technologii wykonania niecki basenowej jest w zasadzie najważniejszym aspektem, gdyż to właśnie ona definiuje żywotność naszego basenu.

       

Najtrwalszym i jednocześnie najbardziej higienicznym rozwiązaniem jest zastosowanie niecki basenowej wykonanej ze stali nierdzewnej. Co najistotniejsze, należy mieć na uwadze, iż nie każda stal nierdzewna jest sobie równa. Najlepszym wyborem jest stal 316L (1.4404) oraz certyfikowany producent tak byśmy mieli pewność, iż niecka spawana jest zgodnie z zachowaniem wszystkich wymogów jakości.

 

Co sprawia, iż odpowiednia stal nierdzewna zapewni nam wieloletnią radość z kąpieli w naszym basenie? Przede wszystkim chodzi tutaj o jej żywotność. Stal przy przestrzeganiu wszystkich wskazań dotyczących jej użytkowania, ma praktycznie nieograniczoną żywotność i nie jest podatna na starzenie się, a przy tym nie traci walorów wizualnych. Ponad to zapewnia trwałą szczelność. Metoda penetracyjna pozwala w nieckach stalowych na kontrolę szczelności na każdym etapie budowy i eksploatacji basenu. W czasie prefabrykacji jak i montażu niecki stalowej każdy jej styk zostaje przebadany, co daje nam praktycznie 100% pewności. Dodatkowo w przypadku przeprowadzania jakichkolwiek prac naprawy, modernizacji, doposażenia czy możliwej również rozbudowy niecki stalowej, nadal utrzymujemy gwarancję tej szczelności. Przy zastosowaniu niecki ze stali nierdzewnej nie musimy obawiać się powstania szkód wynikających z oddziaływania na nią mrozu. Wysoka elastyczność materiału gwarantuje odporność na osiadanie gruntu. 

 

Stal nierdzewna spełnia także najwyższe wymogi sanitarne. W nieckach systemowych ze stali nierdzewnej wszystkie groźne bakterie nie maja najmniejszych szans na rozwój i egzystencje. Gładkie i idealnie zamknięte powierzchnie nie stwarzają warunków do osadzania się nieczystości oraz wylęgania i namnażania bakterii. W basenach z okładziną ceramiczną bakterie te mogą z łatwością rozwijać się w fugach, pod ceramiką, a także zalęgnąć w przypadku uszczelnienia basenu folia PVC. Basen ze stali nierdzewnej łatwo utrzymuje się w czystości, a tym samym jego konserwacja jest bardzo prosta.

 

Nie bez znaczenia jest również opatentowany, sprawdzony i niezawodny system hydrauliki basenowej. Zastosowany system doprowadzenia wody do niecki basenowej za pomocą kanałów dennych, wyposażonych w opatentowany system dysz rozprowadzenia wody, zapewnia perfekcyjną i szybką cyrkulację wody w całym obszarze niecki. Zapobiega to tworzeniu się tzw. Martwych stref. 

 

Pierwszy basen wybudowany w tym systemie ma już ponad 50 lat. Do dnia dzisiejszego nie wymagał żadnych napraw i prac remontowo - konserwacyjnych. Stal nierdzewna jest materiałem praktycznie nie zniszczalnym i nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024