Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

08 sierpnia 2022

Czy warto inwestować w basen ze stali?

Baseny ze stali nierdzewnej można spotkać w wielu obiektach użyteczności publicznej, takich jak pływalnie miejskie, hotele, SPA czy kąpieliska termalne. Coraz częściej na inwestycję w stalowy basen decydują się również osoby prywatne, które chcą mieć w ogrodzie trwałą i atrakcyjną pod względem wizualnym konstrukcję. Baseny domowe ze stali dają możliwość regularnego zażywania relaksujących kąpieli. Oczywiście w pewnym stopniu taką możliwość oferują również baseny stelażowe i rozporowe, ale produkty stalowe mają nad nimi zdecydowaną przewagę.

 

Basen w ogrodzie – dlaczego warto?

 

Basen w przydomowym ogrodzie szczególnie dobrze sprawdza się w gorące, letnie dni. Kiedy żar leje się z nieba, marzymy o możliwości zanurzenia się w chłodniejszej wodzie. Niestety pływalnie miejskie są w tym czasie przepełnione, poza tym wiele z nich znajduje się w odległych lokalizacjach. Tymczasem ochotę na kąpiel mamy tu i teraz.

 

Umieszczając basen w ogrodzie, możemy korzystać z relaksujących kąpieli tak często, jak tylko mamy na to ochotę. Możemy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi z dala od ciekawskich spojrzeń. Możemy cieszyć się pięknie urządzonym tarasem i roślinnością wokół domu – basen ze stali nierdzewnej zdecydowanie podnosi walory estetyczne przydomowego ogrodu. Ale piękny wygląd to nie jedyny powód, dla którego baseny stalowe uznaje się za lepsze od rozporowych czy stelażowych.

 

Baseny domowe ze stali – wysoka trwałość i higiena

 

Baseny domowe ze stali nierdzewnej charakteryzują się wysoką jakością wykonania i trwałością. Stal nierdzewna spełnia wyśrubowane wymagania jakościowe i estetyczne. Jest materiałem odpornym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak gwałtowne zmiany temperatur i silne nasłonecznienie. Stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje, nie ulega korozji, nie zmienia koloru nie tylko pod wpływem działania wody basenowej, ale i silnych opadów deszczu czy śniegu. Poza tym charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stalową powierzchnię trudno jest obić czy odkształcić, dlatego zakup takiego basenu to inwestycja na lata. Inwestycja, która się opłaca.

 

Łatwe czyszczenie basenów stalowych

 

Żywotność stalowego basenu jest kilkukrotnie wyższa niż produktów wykonanych z innych materiałów. Jednocześnie baseny ze stali nierdzewnej nie są kłopotliwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Producent basenów ze stali dba o to, by oferowane produkty miały gładką, pięknie połyskującą powierzchnię. Jej niska porowatość sprawia, że mikroorganizmom trudniej osadzać się na dnie basenu i na ścinkach. Oczywiście o stalową powierzchnię należy dbać w sposób zgody ze wskazaniami producenta, ale nie są to zabiegi ani szczególnie skomplikowane, ani czasochłonne, zwłaszcza że wszystkie części basenu i rynny są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Przy odrobinie zaangażowania nawet kilkunastoletni basen będzie wyglądał jak zupełnie nowy produkt.

 

Kształt stalowej niecki basenowej

 

Czy warto inwestować w basen ze stali? Tak, jeśli chcemy mieć produkt dostosowany do naszych potrzeb, do wielkości tarasu, do stylu, w jakim zaaranżowano ogród. Stal jest materiałem plastycznym, lekkim w obróbce, nadającym się do tworzenia nowoczesnych niecek basenowych o różnych głębokościach i kształtach.

 

Basen dostosowany do potrzeb inwestorów

 

Baseny stalowe pełnią jednocześnie funkcję użytkową i estetyczną. Design stalowych niecek zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Dobry producent jest w stanie zrealizować wymyślne projekty i wykonać dla klientów wymarzony basen ogrodowy. Oprócz oryginalnego kształtu, inwestorzy mogą dobrać szereg akcesoriów dodatkowych do basenu, np. rozmaite natryski, fontanny, gejzery czy jeżyki wodne. Ważną kwestią jest również oświetlenie, które stworzy w ogrodzie bardzo przyjemną atmosferę i umożliwi korzystanie z basenu nocą.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024