Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

15 listopada 2023

Baseny hotelowe ze stali nierdzewnej

Basen wewnętrzny przeznaczony jest do użytku całorocznego. Korzystanie z basenu usytuowanego wewnątrz budynku nie jest uzależnione od warunków pogodowych, dlatego polskie hotele zwykle wybierają właśnie takie rozwiązanie, albo łączą basen wewnętrzny z kompleksem basenów zewnętrznych. W krajach, w których w ciągu roku jest więcej dni sprzyjających kąpielom pod gołym niebem, normą jest budowanie basenów zewnętrznych. W naszych warunkach klimatycznych częściej buduje się baseny wewnętrzne. Tylko z czego taki basen wykonać?

 

Basen hotelowy – o czym nie wolno zapomnieć?

 

Basen to jedna z tych atrakcji, które mają szansę zaważyć o popularności obiektu hotelowego. Wielu klientów dokonuje rezerwacji pobytu w danym miejscu właśnie dlatego, że znajduje się tam basen. Oczywiście lokalizacja hotelu, jakość obsługi i obowiązujące ceny to kryteria brane pod uwagę w pierwszej kolejności, ale duży i zadbany basen wewnętrzny zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji.

 

Inwestor, który rozumie sens budowy basenu i chce wyposażyć swój obiekt w dobrej jakości nieckę basenową, nie może zrobić tego w oderwaniu od przepisów prawa. Konieczne jest spełnienie wszystkich ustawowych wymogów, zarówno jeśli chodzi o budowę basenu, przygotowanie zaplecza (szatnie, natryski), jak i zatrudnienie wykwalifikowanych ratowników. Zapewnienie bezpieczeństwa w strefie wodnej powinno być priorytetem.

 

Bezpieczny basen w hotelu

 

O bezpieczeństwie gości hotelowych korzystających z basenu wewnętrznego decyduje nie tylko obecność ratowników. Równie istotne są jakość wody w basenie oraz sposób wykonania i montażu niecki basenowej. Bezpieczny basen to taki, który został wykonany z solidnych materiałów, jest konstrukcją stabilną, posiadającą gładkie ścianki, o które nie sposób przypadkowo uszkodzić skóry. Wszystkie wymienione warunki spełnia niecka basenowa ze stali nierdzewnej.

 

Stal nierdzewna to materiał wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia i działanie mocnej chemii basenowej, doskonale znoszący intensywne użytkowanie. Stalowe baseny hotelowe są odpowiednio wyprofilowane, wyposażone w solidne drabinki i całkowicie bezpieczne. Nie posiadają ostrych krawędzi, nie są pokryte farbą czy folią, która przy intensywnym użytkowaniu zaczyna się łuszczyć. Stalowe baseny są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Nowoczesny wygląd basenu hotelowego

 

Do wnętrza budynku warto wybrać basen, który dzięki uniwersalnej barwie zachowa doskonały wygląd w każdych warunkach. Niecka ze stali nierdzewnej ma srebrny kolor i charakteryzuje się lekką połyskliwością, dzięki czemu dobrze komponuje się zarówno z kamieniem naturalnym, płytkami ceramicznymi, betonem, szkłem, jak i drewnem. Jeśli po latach zajdzie potrzeba wykonania remontu w strefie wodnej, wymiany płytek i zmiany koloru ścian, stalowa niecka basenowa bez trudu wkomponuje się w nowe otoczenie. Dodatkowe oświetlenie niecki kolorowymi reflektorami LED daje wspaniałe efekty wizualne. Stal nierdzewna odbija padające na nią światło tworząc w ten sposób pod wodą efektowną grę świateł różnego koloru.

 

Baseny ze stali nierdzewnej wyglądają nowocześnie i efektownie. Jeśli inwestorom zależy na przygotowaniu luksusowej strefy wodnej, zdecydowanie powinni postawić na niecki ze stali nierdzewnej. Można je łączyć w kompleksy, dostosowując rozmiar i kształt poszczególnych niecek do warunków lokalowych. Producent basenów ze stali nierdzewnej oferuje niecki, które doskonale sprawdzą się przy realizacji nowoczesnych, odważnych projektów.

 

Baseny stalowe to nieograniczone możliwości projektowe. Warto również dodać, że do takich basenów można przyłączyć szereg atrakcji wodnych. Konstrukcja większości elementów również powstała na bazie stali nierdzewnej, co sprawia, że basen wyposażony w ławeczki, leżanki, przeciwprądy czy armatki wodne wciąż zachowuje efektowny wygląd.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024