Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

28 czerwca 2022

Jak zbudować basen ogrodowy?

Wizja własnego basenu w ogrodzie jest wyjątkowo kusząca. Jeśli tylko mamy trochę wolnej przestrzeni to warto zastanowić się nad tym czy nie będzie to doskonałe miejsce na basen. Obecna rynkowa oferta jest niezwykle szeroka i można wręcz w błyskawiczny sposób uatrakcyjnić zieloną przestrzeń przy domu atrakcją wodną w postaci basenu. Ale może jednak miejsca jest na tyle dużo, by stanął tam stały basen. Tylko jak zbudować basen samemu? Jak zrobić basen w ogrodzie, by służył nam przez lata? Przede wszystkim pomyślmy o kształcie, wielkości i materiale, z którego taki basen miałby być wykonany.

 

Zanim dojdzie do budowy - liczy się projekt

 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych powinniśmy dobrze przemyśleć kwestie związane z wyglądem, wielkością i kształtem basenu. Nie bez znaczenia pozostaje także dobór odpowiedniego materiału. Zatem najpierw powinniśmy zająć się projektem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by budowanie basenu oprzeć o projekty, które są już gotowe i dostępne w sieci. Jeśli jednak projekt wymaga indywidualnych rozwiązań i nie czujemy się na siłach, by stworzyć go samemu, to warto skorzystać z usług odpowiedniego, mającego doświadczenie w budowie basenów biura projektowego. Nie zapominajmy o tym, że ustalenie kształtu, czy wielkości to dość proste kwestie, ale przecież należy także wziąć pod uwagę jeszcze takie elementy jak system odprowadzania i nalewania wody, filtrację czy też różnego rodzaju dodatkowe atrakcje.

 

Budowanie basenu – czy należy to zgłaszać?

 

Jeśli basen nie będzie przekraczał 30 m2 to nie ma obowiązku zgłaszania takiej budowy. Natomiast w innym przypadku musimy taką inicjatywę zgłosić, jeśli tego nie zrobimy budowa basenu o ponad 30 m2 może być potraktowana jako samowola budowlana, a urząd będzie miał prawo wymagać od nas jego rozbiórki.

 

Budowa basenu w ziemi – czy baseny stalowe to dobre rozwiązanie?

 

Budowa stałego basenu wiąże się oczywiście z przygotowaniem odpowiedniego wykopu, w którym osadzona zostanie niecka basenowa. Warto jeszcze raz wrócić do kwestii związanej z materiałem. Jeśli już wiemy, jak zrobić basen ogrodowy to przemyślmy wybór niecki wykonanej ze stali nierdzewnej. Obecnie oferowane baseny stalowe są niezwykle wytrzymałe i nie będą wymagały remontu nawet przez dziesięciolecia. Ich niezwykłą zaletą z jednej strony jest piękny i estetyczny wygląd, ale są także bardzo atrakcyjne cenowo, a zaskoczyć nas może to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Ich potencjał przejawia się także w tym, że w projekcie takiego basenu można ująć wiele różnorodnych atrakcji wodnych.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024