Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

06 grudnia 2022

Zalety basenów wkopywanych w ziemię

Baseny ogrodowe można podzielić na kilka kategorii, a najprostszy podział obejmuje baseny przenośne oraz solidne niecki wkopywane w ziemię. Baseny przenośne, czyli m.in. dmuchane i rozporowe, to produkty dostępne w niskich cenach, ale ich rozkładanie i czyszczenie bywa kłopotliwe, a trwałość i estetyka wykonania pozostawiają wiele do życzenia. A jak to wygląda w przypadku basenów wkopywanych? Jakie są ich największe zalety?
 

Baseny ogrodowe wkopywane


Baseny wkopywane spotykamy w miejscach publicznych, takich jak parki wodne, hotele, uzdrowiska itp. Coraz częściej na tego typu inwestycje decydują się również osoby prywatne, które chcą mieć w ogrodzie basen z prawdziwego zdarzenia.

 

Najlepiej, jeśli montaż niecki basenowej odbywa się w czasie, gdy ani ogród, ani taras przed domem nie zostały jeszcze w pełni zagospodarowane i urządzone. Jeśli za inwestycję odpowiada dobry producent basenów stalowych, zadba o jak najlepsze przygotowanie podłoża i perfekcyjny montaż wszelkich instalacji. W przypadku basenów wkopywanych w ziemię liczy się nie tylko to, co widać gołym okiem, a więc kształt, rozmiar czy kolor niecki basenowej, ale także jakość wykonania wszystkiego, co zostało zabudowane, ukryte pod ziemią bądź konstrukcją tarasu. W przypadku basenów wkopywanych w ziemię poprawnie zorganizowane zaplecze basenowe to połowa sukcesu.
 

Baseny wkopywane stalowe, poliestrowe i polipropylenowe


Wybór niecki basenowej do ogrodu nie jest łatwy, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma zbyt dużej wiedzy na temat poszczególnych technologii, nie odróżnia poliestru od polipropylenu, nie wie, jak stal nierdzewna zachowuje się w kontakcie z chlorowaną wodą i chemią basenową.

 

Wybierając nieckę basenową do przydomowego ogrodu, warto dobrze przemyśleć, jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na tę inwestycję i czego oczekujemy od basenu w ogrodzie. Niektórzy zadowolą się gotowym basenem poliestrowym, inni postawią na bloczki betonowe i folię basenową, jeszcze inni wybiorą nieckę stalową, wykonaną na indywidualne zamówienie. Z wielu powodów ostatnia opcja uznawana jest za szczególnie atrakcyjną.
 

Zalety basenów wkopywanych w ziemię


Posiadanie basenu w ogrodzie ma wiele zalet, niezależnie od tego, na jaką nieckę ostatecznie się zdecydujemy. Basen wkopywany w ziemię to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. W przeciwieństwie do obiektów publicznych, basen prywatny dostępny jest przez cały czas i daje możliwość swobodnego korzystania z relaksujących kąpieli. Montaż niecki basenowej w ogrodzie to również przejaw troski o zdrowie najbliższych. Pływanie pozytywnie wpływa na pracę mięśni i stawów, poprawia krążenie krwi, zwiększa wydajność płuc, redukuje stres i przyczynia się do utrzymania zgrabnej sylwetki i dobrej kondycji fizycznej.

 

Pokaźnych rozmiarów basen ogrodowy może stać się miejscem spotkań towarzyskich. Jeśli zarówno basen, jak i jego otoczenie są zadbane, spotkania mogą trwać godzinami. Znajomi z pewnością docenią zalety posiadania przed domem dużego basenu. Jeśli jest to obiekt wykonany ze stali nierdzewnej, zostanie uznany za synonim elegancji i luksusu.
 

Baseny ogrodowe ze stali


Baseny stalowe to produkty powstałe z wysokiej jakości stali nierdzewnej, czyli nieulegającej procesowi korozji. Stal świetnie znosi działanie szkodliwych czynników atmosferycznych – po wielu latach użytkowania niecki stalowe wciąż wyglądają jak nowe. Decydując się na montaż basenu stalowego w ogrodzie, nie musimy martwić się o skomplikowaną pielęgnację, ponieważ niecki ze stali są łatwe w utrzymaniu czystości. Do gładkiej stalowej powierzchni zabrudzenia nie przylegają tak łatwo, jak do ścianek z plastiku czy betonu. Poza tym stal nierdzewna doskonale znosi działanie chemii basenowej.

 

Baseny wkopywane ze stali można zaaranżować na wiele sposobów. Doskonale prezentują się w otoczeniu drewna i zielonej roślinności, szkła, kamienia dekoracyjnego, a nawet zwykłych płytek tarasowych. Poza tym stal jest materiałem na tyle plastycznym, że umożliwia tworzenie niecek różnorodnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może mieć w ogrodzie basen dostosowany do swoich potrzeb.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024