Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

27 maja 2022

 Jaki basen do ogrodu sprawdzi się najlepiej?

Basen wtopiony w aranżację ogrodu przyniesie wiele radości podczas upalnych dni. To w basenie uda się zrelaksować, ochłodzić czy też podjąć fizyczną aktywność. Zanim jednak będziemy mogli zrelaksować się w przyjemnie chłodnej wodzie musimy podjąć kilka niezwykle ważnych decyzji odnośnie samej niecki, miejsca usytuowania basenu czy samego projektu i dodatkowych elementów wyposażenia. Niekoniecznie najistotniejszym właściwościami są głębokość czy wielkość, liczą się niezwykle rozwiązania, które na co dzień ułatwią nam korzystanie z basenu oraz jego pielęgnacja. Sprawdźmy co dzisiaj wydaje się najlepszym wyborem, by basen optymalnie spełniał swoją funkcję.

 

Ekonomiczne, rozporowe lub stelażowe baseny

 

Dość dużą popularnością cieszą się nieustannie baseny rozporowe. To ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się kąpielą w chłodnej w wodzie w upalne dni. Przybierają one dość duże rozmiary i są przygotowane do tego, by móc zastosować przy nich filtr, co eliminuje potrzebę regularnej wymiany wody. Kształt tego rodzaju basenów jest okrągły, natomiast głębokość można regulować poprzez napełnianie go wodą. Górna obręcz wypełniona powietrzem unosi się wraz z poziomem wody.
 

Nie wymagają one od nas żadnego montażu. Wystarczy postawić je na równej, płaskiej powierzchni i wlać do niego odpowiednią ilość wody, która stanowi siłę rozporową.

 

Baseny przeznaczone do ogrodu o konstrukcji stelażowej produkowane są ze stosunkowo wytrzymałego materiału PVC. Nie są to szczególnie kosztowne baseny, a te najmniejsze mogą kosztować zaledwie kilkaset złotych. Są one stabilne, a te większe modele pozwalają w nich z powodzeniem popływać. Montaż ścianek opiera się na stelażu wykonanym z metalowych materiałów.

 

Wśród tego rodzaju basenów występują również modele z daszkiem, który dołączony będzie do zestawu. Docenimy szczególnie daszek, jeśli basen ogrodowy ma stać w miejscu mocno nasłonecznionym. Jednak będzie to równie cenne wyposażenie, jeśli nad basenem będą górować korony drzew, których opadające liście mogą mocno zanieczyścić wodę. Jest to mimo wszystko tzw. tanie rozwiązanie tymczasowe. Folia plus prosta technologia uzdatniania wody nie gwarantują odpowiedniej czystości wody basenowej.

 

Basen stalowy – stały element aranżacji ogrodu, pięknie się prezentujący, łatwy w pielęgnacji

 

Wyżej wymienione baseny stanowią rozwiązania, które oczywiście spełniają swoją rolę, jednak wymagają od nas ich rozkładania, kiedy sezon się rozpoczyna i składania po sezonie. Jest to wprawdzie niewielka cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za możliwość zrelaksowania się w basenie może z czasem irytować. Jeśli dysponujemy większym ogrodem możemy zdecydować się na stały, całoroczny basen. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych systemów basenowych w postaci idealnie zaprojektowanych, dopasowanych do aranżacji ogrodu basenów ze stali nierdzewnej. Baseny  te są odpowiedzią na pytanie, jakie baseny do ogrodu wybrać, aby cieszyć się przez lata świetnie prezentującym się miejscem relaksu. Wymagają one zainwestowania większej kwoty, będzie tu konieczne przygotowanie projektu, jednak efekt będzie absolutnie jedyny w swoim rodzaju. 

 

Wpisany w teren, krajobraz, aranżację ogrodu basen ze stali nierdzewnej będzie jedną z największych atrakcji, z której w upalne dni będzie można skorzystać na co dzień, zostanie też bardzo doceniony przez zaproszonych gości.

 

Czym szczególnym charakteryzują się baseny wkopywane ze stali nierdzewnej?

 

Baseny ze stali umożliwiają tworzenie niemal dowolnych projektów. Stal jest o tyle wdzięcznym materiałem, że można ją swobodnie kształtować z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Stal wyróżnia się także niezwykłą trwałością, która sprawia, że przez dekady basen nie będzie wymagał żadnych napraw czy remontów. Warto też zwrócić na to, że baseny stalowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Wyjątkowo gładka powierzchnia, brak fug, perfekcyjne łączenia oraz łatwy dostęp do wszystkich elementów basenu sprawiają, że mycie staje się wyjątkowo proste. Baseny stalowe można też dodatkowo uatrakcyjnić poprzez dodanie różnego rodzaju atrakcji wodno – powietrznych. Dostępne są wodne masaże, armatki wodne, gejzery czy grzybki lub szale wodne.
 

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024