Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

26 czerwca 2024

Jak zainstalować stalowy basen ogrodowy?

Rosnące zainteresowanie aktywnymi formami spędzania czasu wolnego spowodowało wzrost popularności basenów ogrodowych. Wykonuje się je z różnych materiałów, jednak doskonałą szczelność, higieniczną czystość i wyjątkową trwałość niecki basenowej zapewnia jedynie stal nierdzewna. Przy tym są to baseny „szyte na miarę”. W jaki sposób odbywa się wspomniane „szycie”? Jak przebiega proces budowy basenu ze stali nierdzewnej?

 

Dlaczego basen ze stali nierdzewnej to dobry wybór?

 

Baseny ogrodowe ze stali charakteryzują się niezwykle długą żywotnością. Niecki basenowe
z „nierdzewki” zachowują piękny wygląd i pierwotne właściwości przez dziesięciolecia, jednocześnie zapewniając ekonomiczność eksploatacji. Mimo intensywnego użytkowania, baseny nie wymagają napraw, ani prac remontowo-konserwacyjnych. Nie wymagają również szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ani intensywnego czyszczenia. Stal nierdzewna zapewnia optymalne warunki higieniczne - dzięki idealnie gładkiej powierzchni eliminuje możliwość tworzenia się siedlisk bakterii.

Do istotnych zalet basenów ogrodowych ze stali nierdzewnej należy zaliczyć gwarantowaną szczelność niecki i odporność na mróz, promienie UV i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne. Ogromną zaletą jest także wysoka elastyczność adaptacji materiału do różnych warunków realizacji. Basen stalowy harmonijnie wtapia się w każde otoczenie, a w razie potrzeby może być modyfikowany
i rozbudowywany.

Jak zbudować basen ogrodowy? Planowanie inwestycji

Basen ogrodowy w ziemi może spełniać różne funkcje, tak jak różne są potrzeby inwestorów. Niektórzy marzą o miejscu, w którym będą mogli trenować pływanie, inni preferują kąpiele typowo relaksacyjne i chcą, by basen zapewniał możliwość korzystania z masaży. Jeszcze inni pragną stworzyć miejsce przyjazne dla najmłodszych, zapewniające możliwość nieskrępowanej zabawy na świeżym powietrzu. Warto dobrze przemyśleć swoje oczekiwania, określić potrzeby, bo to głównie na tej podstawie tworzony jest projekt niecki basenowej i dostosowywane rozmiary basenu.

Oczywiście równie ważne są możliwości, jakie oferuje dana działka. Koniecznie należy pamiętać
o zachowaniu odpowiednich odległości od budynków i granic działki, a także o uwzględnieniu położenia nici wodociągowych, instalacji elektrycznych i innych. Chcąc umieścić basen ogrodowy w ziemi, musimy pamiętać o sprawdzeniu warunków gruntowych. Oczywiście wszelkie wątpliwości, jak i szczegóły planowanej inwestycji można omówić z firmą, która na co dzień buduje baseny ogrodowe ze stali
i pozostaje do dyspozycji klientów na każdym etapie realizacji inwestycji.

Komu powierzyć budowę basenu? Współpraca z firmą Berndorf

Berndorf to ponad 50 lat doświadczeń w projektowaniu i produkcji basenów ze stali nierdzewnej. Basenów różnego typu, począwszy od prywatnych, poprzez publiczne, termalne, hotelowe, na basenach rehabilitacyjnych skończywszy. Jeśli chodzi o baseny ogrodowe ze stali w systemie Berndorf, są one idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Pomysły klienta są szczegółowo omawiane i przenoszone do szkiców, wersji roboczych, a finalnie do profesjonalnych projektów, opracowanych przez zespół specjalistów Berndorf. Warto podkreślić, że mogą to być zarówno standardowe projekty, jak i koncepcje wyszukane, nietuzinkowe, nowatorskie. Stal nierdzewna daje nieograniczone możliwości kształtowania niecek basenowych.

Nasi specjaliści wspólnie z klientami planują nie tylko kształt i rozmiar niecki, ale również technologię uzdatniania wody. Uwzględniając położenie basenu w terenie i względem budynku mieszkalnego, proponują rozwiązania architektoniczno-krajobrazowe. Wszystko po to, by klient mógł cieszyć się znakomitym efektem końcowym.

Montaż stalowego basenu ogrodowego

Po wykonaniu projektu budowlanego i załatwieniu wszelkich formalności i pozwoleń (jeśli są wymagane), nasza firma przystępuje do przygotowania niecek, które trafią na miejsce budowy w całości bądź w kilku częściach. Budowa odbywa się w możliwie najkrótszym terminie, a czas montażu dodatkowo skraca fabryczne, wstępne przygotowanie elementów.

Na miejscu budowy niecka umieszczana jest we wcześniej przygotowanym wykopie, na którego dnie znajduje się płyta betonowa zbrojona. Nieckę mocuje się do płyty, a następnie podłącza technologię uzdatniania wody. Na tym etapie eliminowane są wszelkie pory i szczeliny, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia. Kiedy niecka jest gotowa, można przystąpić do montażu wybranych atrakcji wodnych. Dodatkowe wyposażenie uzupełni przestrzeń, podniesie atrakcyjność i zwiększy funkcjonalność basenu. Oczywiście wcześniej udzielamy naszym klientom porad odnośnie wyboru atrakcji wodno-powietrznych, elementów wbudowanych i oświetlenia.

Montaż prywatnego basenu ze stali nierdzewnej może zając od kilku godzin do kilku dni, w zależności od wielkości niecki, warunków panujących w miejscu budowy, a także ilości wybranych atrakcji basenowych. Po uruchomieniu i sprawdzeniu wszelkich instalacji basen jest gotowy do użytku.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024