Producent i budowa basenów Berndorf

EN

DE

CZ

SK

FR

20 lutego 2023

Przewaga basenów ze stali nad innymi rozwiązaniami

 

Planując budowę basenu w ogrodzie, należy dokładnie rozważyć, w którym miejscu zostanie usytuowana niecka basenowa oraz jaki będzie mieć kształt i rozmiar. Na tym etapie należy również zdecydować, z czego wspomniana niecka zostanie wykonana. Najlepiej, jeśli będzie to materiał zapewniający zarówno efektowny wygląd, jak i trwałość oraz komfort użytkowania basenu ogrodowego. Materiałem spełniającym wszystkie wymienione warunki jest stal nierdzewna.

 

 

Wkopywane baseny ogrodowe – rodzaje

 

Baseny ogrodowe wielu osobom kojarzą się z kolorowymi konstrukcjami, które rozkładamy na trawniku lub innym podłożu w trakcie sezonu wakacyjnego, a kiedy aura zaczyna się zmieniać – składamy i przechowujemy do kolejnego roku. Rozkładane baseny ogrodowe to propozycja niskobudżetowa, ale niestety niespełniająca oczekiwań osób, które chciałyby mieć w ogrodzie basen na stałe i to w rozmiarze umożliwiającym swobodne pływanie.

W przeciwieństwie do basenów rozkładanych, wkopywane baseny ogrodowe to rozwiązanie na lata. Nieckę basenową umieszcza się w gruncie na stałe, zatem przygotowania do rozpoczęcia sezonu zajmują niewiele czasu. Basen jest duży i solidny, dlatego niestraszne mu żadne wodne szaleństwa ani gwałtowne zmiany pogody. Oczywiście pamiętać należy, że trwałość basenu ogrodowego w znacznym stopniu wpływa również rodzaj niecki.

 

Niecka basenowa może być wykonana z betonowych bloczków, wzmocnionego tworzywa sztucznego albo ze stali nierdzewnej. Dziś wielu inwestorów stawia na ostatnie rozwiązanie. Z czego to wynika?

 

 

Baseny ze stali i ich zalety

 

Higieniczna czystość stalowych niecek

Baseny kąpielowe powinny być zdatne do użytkowania przez cały sezon. Nie po to inwestujemy w basen ogrodowy, by potem spędzać czas na żmudnym doczyszczaniu ścianek i wybieraniu nieczystości. Baseny ze stali mają gładką, lśniącą powierzchnię, która nie wykazuje tendencji do przywierania zabrudzeń. Poza tym stal nierdzewna doskonale znosi działanie chemii basenowej. To sprawia, że utrzymanie czystości wody w basenie nie sprawia żadnego problemu. Inaczej wygląda to w przypadku niecek z tworzyw sztucznych, które z czasem matowieją i znacznie łatwiej przyjmują zabrudzenia. Bloczki betonowe, mimo pokrycia specjalną folią lub farbą, także trudniej utrzymać w higienicznej czystości.

 

Możliwość wykonania basenu o dowolnym kształcie

Stal nierdzewna to materiał elastyczny, umożliwiający formowanie niecek o różnych kształtach. To prawda, że wielu inwestorów stawia na baseny prostokątne i owalne, ale czasem konieczne jest wykonanie niecki o niestandardowym wyglądzie. Przykładowo baseny publiczne ze stali, łączone po kilka sztuk na jednym kąpielisku, często przyjmują różne kształty, dzięki czemu tworzą razem ciekawie wyglądającą, spójną całość. Stal nierdzewna daje możliwość projektowania i wykonywania basenów dostosowanych do kształtu i wielkości działki oraz wizji inwestorów.

 

Trwałość i efektowny wygląd

Stalowe niecki basenowe mają charakterystyczny, srebrzysty kolor, który jest na tyle uniwersalny, że świetnie prezentuje się w każdym otoczeniu. Bez względu na to, w jakim stylu wykończono elewację budynku, taras przed domem i jak urządzono ogród, stalowa niecka zawsze prezentuje się efektownie. Nocą dodatkowo zdobi ją oświetlenie LED. Obok tego atrakcyjność basenu podnoszą rozmaite akcesoria wodne.

Efektowny wygląd idzie w parze z wysoką trwałością produktu. Stal nierdzewna to materiał odporny na działanie korozji i szkodliwych czynników atmosferycznych, świetnie znoszący wieloletnie i intensywne użytkowanie. Stalowe baseny ogrodowe od sprawdzonego producenta przetrwają w niezmienionym stanie wiele długich lat, czego nie można powiedzieć o nieckach wykonanych z innych materiałów.

 

Szybki, profesjonalny montaż

Producent stalowych niecek ustala z inwestorem wszelkie szczegóły dotyczące basenu, począwszy od kształtu i rozmiaru niecki, poprzez technologię uzdatniania wody, skończywszy na akcesoriach basenowych. Na tej podstawie wykonuje projekt niecki, a następnie samą nieckę. Na miejsce montażu trafia gotowa niecka, którą należy umieścić w przygotowanym wcześniej wykopie. Najmniejsze baseny udaje się zamontować nawet w ciągu jednego dnia. Większe wymagają więcej czasu, zwykle dwóch, trzech dni - nigdy nie jest to jednak tak długi proces, jak w przypadku budowy basenu betonowego.

 

FR

SK

CZ

DE

EN

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. 2002-2024